Piłkarze grający w koszulkach piłkarskich z nadrukiem
Piłkarze grający w koszulkach piłkarskich z nadrukiem

W piłkarskim świecie, zarówno zawodowym, jak i amatorskim, podstawowym elementem rywalizacji są koszulki piłkarskie z nadrukiem. Bieganie z klubowymi barwami, jak i noszenie z dumą herbu na piersi to podstawa. Swoboda ruchu oraz wygoda to kluczowy czynnik, by czerpać satysfakcję z boiska. W tym artykule poradzimy Ci na co zwrócić uwagę podczas wyboru i czym charakteryzuje się idealna koszulka piłkarska.

Koszulki piłkarskie z nadrukiem – Czy poliester jest warty zakupu?

Dwie koszulki piłkarskie

Przeróżny wybór koszulek piłkarskich z nadrukiem, każdy znajdzie coś dla siebie
(źródło: Legia)

Podczas szukania idealnych koszulek uwagę powinieneś zwrócić głównie na materiał z którego dane koszulki są wykonane. Jest to kwestia wygody i bezpieczeństwa, co na boisku jest najważniejsze. Nie chcesz by Twoi podopieczni mieli przetarcia i skarżyli się na ból, prawda?

Koszulki piłkarskie mają za zadanie odprowadzić wilgoć, odpowiednio “oddychać”, czyli mieć dobrą wentylację, by osoba, która w nich gra się nie przegrzewa. Dlatego też tak ważne jest to, by wykonane były z wysokiej klasy materiałów.

Do tworzenia takich koszulek używane są rozmaite materiały, tanie, jak i drogie. Używa się zazwyczaj poliesteru, poliprylenu i elastanu. 

Jednak do koszulek piłkarskich najlepszy jest poliester sportowy. Elastyczny i wytrzymały na uszkodzenia i przetarcia. A do tego zapewnia on dobrą wentylację. Jeśli chodzi o koszulki piłkarskie z nadrukiem, to zaletą poliestru jest również wysoka odporność na zmycie się grafiki i gniecenie. A także przyjemność w dotyku i wygoda.

Czy koszulki bawełniane mogą zastąpić poliestrowe?

Koszulki bawełniane charakteryzuje znacząco niższa cena, w porównaniu do koszulek poliestrowych. Powodem tego są wady, które każda bawełniana koszulka posiada.

Bawełniane koszulki piłkarskie są wygodne, ale za to bardzo nieelastyczne. Do tego mają problemy z odprowadzaniem potu. Kończy się to dobrym wchłanianiem potu, ale kłopotami z odparowywaniem.

Kończy się to bardzo nieprzyjemnym zapachem po zakończonym wysiłku. A zatem czy warto trochę zaoszczędzić, by spowodować duże kłopoty swoim zawodnikom?

Koszulki piłkarskie z nadrukiem są kluczowe dla sponsorów

ETIHAD - sponsor występujący na koszulkach piłkarskich Manchester City

Sponsorzy są kluczowym czynnikiem, który determinuje istnienie klubu. Warto wziąć go pod uwagę.
(źródło: Bizsport)

Jak zapewne każdy wie drużyny sportowe, nie ważne jakiej ligi istnieją dzięki sponsorom. To właśnie oni wypompowują pieniądze, by zespół mógł przetrwać. Poprzez nadruk, klub może rozpocząć ze sponsorem relację symbiotyczną – zawodnicy na koszulkach piłkarskich będą mogli stać się żywą reklamą sponsora, reklamując przy tym jego działalność i poprawiając jego opinię w opiniach kibiców chodzących na mecze.

Gdy będziesz wybierał koszulki piłkarskie zwróć uwagę, by można było dodać na nich logotyp sponsora!

W jednej barwie – koszulki piłkarskie z własnym nadrukiem

Koszulki piłkarskie mają ważne zadanie identyfikacji zawodników. Używając własnego nadruku umożliwia wyróżnienie się z boiskowego tłumu i pozwoli na tworzenie większej więzi z klubem. Utożsamianie się z drużyną nawet podczas nawet podczas ćwiczeń. Pozwoli to obudzić zespołowego ducha piłkarzy. Herb, czy też symbol na piersi zmusi do koncentracji i wznieci ogień w sercu noszącego, by ten dał z siebie sto procent!

Podczas wyboru koszulek zwróć uwagę, by wszystkie były jednakowe! Każdy zawodnik (oprócz bramkarza) musi mieć taki sam strój, by czuć, że należy do jednej drużyny.

Podsumowanie

A zatem wiesz już na co należy zwrócić uwagę gdy zamierzasz kupić swojej drużynie koszulki piłkarskie z nadrukiem. Życzymy powodzenia wszystkim zawodnikom, którzy będą w nich ciężko grać i trenować na murawie!