grupa ludzi mających na sobie koszulki z logo
grupa ludzi mających na sobie koszulki z logo

Wybierając odpowiednie koszulki z logo firmy, na pewno chcesz, aby były one jak najlepszej jakości. Szukasz odpowiednich metod nadruku czy też materiału, który zapewni pracownikowi, czy też klientowi, któremu sprezentujesz taki gadżet komfort podczas jej noszenia. 

Jednak na co powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem koszulek dla swojej firmy? W tym artykule odpowiemy Ci na to pytanie. 

Koszulki z logo firmy – wybór kroju 

Właśnie od tej czynności powinieneś zacząć wybór koszulek. Dzięki temu wybierzesz odpowiedni krój, który będzie obowiązywał w całej Twojej firmie. 

Dobrze jest, aby każdy z pracowników nosił takie same ubrania. Taki zabieg sprawi, że marka będzie postrzegana jako profesjonalna i godna zaufania. Osoba zatrudniona także zobaczy, że dbasz o pracowników, a także o ich wygląd. 

Możesz wybrać zwykłe T-shirty lub koszulki polo z nadrukiem. Jak zapewne wiesz, koszulki polo prezentują się bardziej elegancko, dlatego też są często wybierane jako odzież reklamowa. 

Musisz także zdecydować, czy krój powinien być dopasowany do ciała, czy też luźny.

Kolorowe koszulki polo

Koszulki Polo z nadrukiem sprawdzą się doskonale jako odzież reklamowa.
Źródło: Strona producenta E-logos. 

Wybierz odpowiedni materiał 

Wybór odpowiedniego materiału jest bardzo istotny, ponieważ powinieneś szukać takiego, który są miękki, lekki oraz trwały. Dzięki temu zapewnisz komfort każdemu użytkownikowi, a przecież to jest najważniejsze. 

Najczęstszym wyborem są koszulki z logo firmy wykonane z bawełny. Posiada ona wszystkie powyższe cechy, a dodatkowo dobrze przepuszcza powietrze oraz wilgoć. Pozytywnie wpływa to na skórę.

Poliester jest także wybieranym często materiałem, ponieważ jest elastyczny i dopasowuje się do ciała. Kolor koszulki z logo jest trwały, a także wykazuje się wysoką trwałością. Co więcej, ma niską chłonność wody. 

Odpowiedni kolor kluczem do sukcesu 

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolor. Dlaczego? Ponieważ z tą właśnie barwą będzie powiązana firma i klient będzie kojarzył ją właśnie z Twoją marką

Najczęściej wybiera się kolor, który jest uniwersalny, lub związany jest z barwami logo danej firmy. 

Jednak wszystko zależy od Ciebie. Niezależnie od tego czy planujesz zakupić T-shirty, czy koszulki polo z nadrukiem, wybierz kolor, który będzie najbardziej odpowiedni i zapewnij wszystkim swoim pracownikom odzież o tej samej barwie.

Koszulki z logo – Dopasuj rozmiar 

Przed zamówieniem koszulek zapytaj pracowników o ich rozmiar, dzięki temu będziesz mógł zakupić wszystkim pracownikom odpowiednie koszulki z logo firmy

Zaoszczędzisz także pieniądze, ponieważ nie będziesz musiał od razu zamawiać nowych rozmiarów. 

Dobrym pomysłem jest jednak zakupić więcej koszulek, ponieważ będą one służyły także jako upominki dla klientów. Wpłynie to pozytywnie na wizerunek firmy. 

Wybierz odpowiednią gramaturę 

Wszystko zależy od tego, jakie koszulki z logo firmy chcesz zakupić. Jeśli zależy Ci na cienkim i lekkim odzieniu, które jest przewiewne, to wybierzesz niższą gramaturę

Jeśli natomiast chcesz grubsze koszulki, które będą cieplejsze np. na zimniejsze jesienne czy też zimowe dni, to wybierzesz grubszą gramaturę

Na pewno zastanawiasz się, jak gramatura wpłynie na znakowanie. Otóż do grubości materiału dobierana jest odpowiednia technika nadruku grafiki, która Cię interesuje.